Statické zajištění stromů. Provádíme statické zajištění korun stromů především pomocí vazeb instalovaných do koruny. Statické vazby stromů. Statické zajištění větví stromů.

Vyhledávání

Statické zajištění stromů

Statické zajištění stromu - provádíme především pomocí vazeb instalovaných do koruny. Lze je ovšem provést i některým typem redukčních řezů, či kombinací obou alternativ, jenž se z pohledu statického zajištění stromu jeví často jako nejlepší.

Nepředepjaté vazby stromů - nejčastěji používáme nedestruktivní typy nepředepjatých vazeb stromů (Cobra, Arco), které například v případě vichřice zabrání odlomení dané větvě nebo části stromu.

Předepjaté vazby stromů - pokud je strom již částečně poškozený nebo jsou v něm nebezpečné dutiny či trhliny, jenž nelze příliš dobře stabilizovat pomocí výše uvedených druhů vazeb, používáme vazby předepjaté, které brání dalšímu pohybu stabilizované části stromu, a tím zabraňují jejímu statickému selhání. Jsou vyrobeny ze syntetických materiálů (statický systém BOA), nebo se na jejich instalaci používají ocelová lana s podkladnicemi z dřevěných špalíků, bránících strom proti poškození.

Speciální vazby stromů - zcela výjimečným druhem statické vazby je potom vazba vrtaná, která se používá ve zcela ojedinělých případech kdy nelze z nějakého důvodu použít jiného druhu vazby, neboť způsobuje stromu poranění, které může být vstupní branou infekce pro strom a v mnoha ohledech tak může být reakce stromu na tuto vazbu často opačná něž byl původní záměr a po delší době může dojít k rozlomení zajištěné části právě v místě instalace tohoto druhu vazby.Pokud potřebujete naše služby, neváhejte nás kontaktovat.

Statické zajištění stromů
Vazby stromů - Památný Jilm
Statické zajištění stromů
Vazby stromů - Památný Jilm
Statické zajištění stromů
Vazby stromů - instalace na lípě
Dárek pro muže Dárek pro muže od ANTORINI ocení především náročnější muži mající rádi luxus a eleganci. Hledáte-li něco originálního pro ženu, vyberte dárek pro ženu, který rozzáří její úsměv.
antorini.com
Odstraňování sněhu | Kácení stromů a ošetřování stromů