Konzervace dutin, resp. konzervace stromových dutin je další oblastí naší činnosti. Zastřešování stromových dutin. Čištění stromových dutin.

Vyhledávání

Konzervace dutin

Konzervace dutin - je finančně i časově velmi náročným procesem, snažícím se zabránit šíření patogenních organismů, především hub dále do zdravé části stromu.

Konzervaci dutin obvykle předchází jejich důkladné vyčištění, tj. odstranění zbytků napadeného dřeva a jiných předmětů (neobvyklé nejsou různé druhy odpadků).

Napadené dřevo se obvykle odstraňuje pomocí speciálních dlátek až na hranici tvrdého suchého dřeva a zdravé části kmene. Tato hranice se nesmí při konzervaci dutin v žádném případě poškodit, neboť by došlo k průniku hniloby dál do kmene a konzervace by tak byla kontraproduktivní.

Následuje samotná chemická konzervace dutiny, jenž se provádí nejčastěji přípravky Fundazol nebo penetračním nátěrem Luxolem.

Konzervovat dutiny ovšem nelze vždy, neboť v nich často hnízdí ptáci či zde nalezly místo pro život různé druhy chráněného hmyzu. Díky tomu je ovšem takový strom z pohledu přírody cennější.

Pokud se ke konzervaci dutin rozhodnete, je třeba nejdříve definovat, zda má konzervace vůbec smysl z hlediska statiky stromu. Pokud je totiž dutina příliš velká, nebo je kolonizována dřevokaznou houbou která zasáhla větší část dutiny, je dobré zvážit, zda není bezpečnější daný strom pokácet a nahradit jej novým jedincem, nebo provést jenom snížení koruny stromu pro jeho celkovou stabilizaci a ponechat strom jako cennou biologickou niku.Pokud potřebujete naše služby, neváhejte nás kontaktovat.

Konzervace dutin
Čištění dutiny
Konzervace dutin
Šindelová stříška
Dárek pro muže Dárek pro muže od ANTORINI ocení především náročnější muži mající rádi luxus a eleganci. Hledáte-li něco originálního pro ženu, vyberte dárek pro ženu, který rozzáří její úsměv.
antorini.com
Odstraňování sněhu | Kácení stromů a ošetřování stromů